Zalety Fotowoltaiki dla Twojego Biznesu

Solary na dachach domów jednorodzinnych to już w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw szukając oszczędności, decyduje się na stosowanie energii odnawialnej. Instalacja paneli fotowoltaicznych w firmie to więc zjawisko nie tyle co nowe, ale i coraz bardziej powszechne. Wiążą się z tym liczne korzyści finansowe i ekologiczne.

Fotowoltaika dla firm

Dzisiejsza sytuacja na rynku zmusza coraz większą liczbę przedsiębiorców do poszukiwań nowych rozwiązań, zwłaszcza tych z zakresu dostarczania energii. Fotowoltaika daje liczne korzyści finansowe i ekologiczne, a przede wszystkim pozwala w pełni zaspokoić zapotrzebowanie zakładu pracy na prąd. Instalacja paneli słonecznych w sposób poprawny i zgodny z projektem, pozwala na wygenerowanie zysku już od pierwszych dni użytkowania.

Solary składają się z paneli słonecznych, które dzięki swojej budowie i właściwościom umożliwiają przechwytywanie fotonów, czyli najmniejszych jednostek światła. Energia elektryczna powstaje zatem wskutek wprawienia w ruch elektronów, a następnie trafia do inwertera, który zamienia pozostałą energię w prąd przemienny. To właśnie ten produkt finalny jest przez nas wykorzystywany nie tylko w domach, ale i firmach do zasilania różnego rodzaju urządzeń.

Zalety stosowania fotowoltaiki w biznesie

Instalacja paneli słonecznych to ogromne korzyści finansowe i ekologiczne dla przedsiębiorstwa. Główną zaletą stosowania fotowoltaiki są rachunki za prąd, które jak wiadomo pochłaniają dużą część kosztów w przedsiębiorstwie. Szukając oszczędności w tym zakresie, warto rozważyć instalację solarów. Ponadto energia odnawialna to przyszłość i to w niejednym biznesie, bowiem często cała wyprodukowana energia jest zużywana na miejscu. Wysoka autokonsumpcja fotowoltaiki i brak podatności na zmienne stawki za energię to ogromne plusy całej inwestycji.

W większości przypadków energia produkowana przez panele słoneczne odbywa się w godzinach, w których zakład energetyczny nalicza opłatę mocową, jednakże fotowoltaika dla firm pozwala ją zredukować. Ponadto największym atutem instalacji paneli fotowoltaicznych jest bezobsługowy system, który wymaga jedynie okresowych przeglądów.

Finansowanie fotowoltaiki w firmie

Na samym początku warto wspomnieć, że zainteresowanie fotowoltaiką, ze względu na korzyści finansowe i ekologiczne to nie wszystko. Liczne programy finansowania OZE przyczyniają się też do wzrostu popularyzacji tego tematu.

Ceny instalacji paneli fotowoltaicznych z roku na rok są coraz bardziej przystępne. Przedsiębiorcy mogą także korzystać z rożnych dofinansowań, a banki chętnie udzielają wsparcia finansowego na tego typu inwestycje, często na preferencyjnych warunkach. Dodatkową korzyścią jest fakt, iż fotowoltaika montowana na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, objęta jest 23% stawką VAT. Oznacza to, iż właściciele firm mogą odliczyć całość wartości VAT, bowiem wydatki te zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów.

Dzięki instalacji solarów można zyskać znacznie więcej niż obniżenie kosztów prowadzenia biznesu. Fotowoltaika jest bezemisyjna, co ma wpływ na kwestie związane z ekologią. Obecnie konsumenci zwracają uwagę na ten fakt i tego samego oczekują od sklepów czy marek. Firmy proekologiczne są lepiej postrzegane przez konsumentów i pozytywnie wyróżniają się na tle konkurencji.

Jeśli są Państwo zainteresowani takim rozwiązaniem w swojej firmie, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy serdecznie.