Fotowoltaika i instalacje paneli słonecznych w Legnicy

W dzisiejszych czasach ciężko nam sobie wyobrazić dłuższą przerwę w dostawie prądu. Na szczęście jest to zjawisko niezwykle rzadkie, a dostęp do energii elektrycznej możliwy jest na terenie całego kraju. Jednak sama produkcja prądu, który kupujemy od dostawców, bywa problematyczna. Zwiększające się zapotrzebowanie powoduje stałe podwyżki cen. Dodatkowo nasze tradycyjne elektrownie węglowe przestają spełniać unijne normy ze względu na produkcję dużej ilości zanieczyszczeń. Powoduje to nakładanie sankcji finansowych na nasze państwo, które również znacząco wpływają na przychodzące rachunki za prąd. Plan budowy elektrowni atomowej nie jest obecnie realizowany, dlatego warto szukać alternatywnych źródeł energii.

Panele fotowoltaiczne – Legnica

Zastanawiałeś się, ile każdego roku wydajesz na prąd? Po zsumowaniu wszystkich rachunków na pewno kwota ta robi niemałe wrażenie. A może warto wykorzystać tę gotówkę na inne cele? Doskonałym pomysłem będzie inwestycja w panele słoneczne. Legnica to miasto, gdzie takie rozwiązanie staje się z każdym rokiem coraz popularniejsze. Nasz kraj może cieszyć się dobrym nasłonecznieniem praktycznie przez cały rok. Dzięki temu jest to bardzo opłacalna metoda pozyskiwania prądu. Fotowoltaikę w Legnicy doceniły już tysiące osób. Potwierdzają to statystyki, z których wynika jasno, jak szybko ta nowoczesna technologia zyskuje popularność w ostatnich latach.

Legnica – fotowoltaika dla każdego

Decydując się na instalację fotowoltaiczną, nie musisz mieć bardzo szerokiej wiedzy na ten temat. Otóż wszystkie niezbędne informacje uzyskasz od wykwalifikowanego wykonawcy, który wyjaśni Ci cały proces inwestycji oraz sposób późniejszego użytkowania paneli. Na samym początku zostanie określone Twoje średnie zużycie prądu, a na tej podstawie otrzymasz projekt instalacji fotowoltaicznej. W Legnicy skorzystać możesz z usług naszej firmy. Po Twojej akceptacji będzie można przystąpić do montażu. Oczywiście, możesz zastanawiać się nad kosztami paneli słonecznych. Faktem jest, że na samym początku inwestycja wiąże się z większym wydatkiem, lecz w zamian za to przestaniesz otrzymywać rachunki za prąd. Dodatkowo możesz otrzymać specjalne dofinansowanie ze strony państwa.

Własny prąd daje niezależność 

Instalacja fotowoltaiczna da Ci pełną niezależność. Jeżeli dodatkowo zainwestujesz we własny magazyn energii, nie będziesz musiał martwić się przerwami w jej dostawie ani podwyżkami cen. Ponadto możesz magazynować nadwyżki wyprodukowanego prądu, by wykorzystać je w późniejszym czasie (nocą lub w zimie) lub importować je do sieci – zostaniesz w ten sposób prosumentem. Wystarczy w tym celu podpisać odpowiednią umowę z dostawcą prądu. Dzięki temu będziesz w stanie „odzyskać” oddaną energię w przyszłości.
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania w kwestii projektowania, montażu i użytkowania paneli, a także obowiązujących dofinansowań – skontaktuj się z nami!