Pompy ciepła w Żarach

Wybór dobrej pompy ciepła

Każdy, kto posiada własny dom, jest zmuszony do zainstalowania w nim odpowiedniego systemu grzewczego. Istnieje wiele możliwości, które pozwalają na bardzo szybkie i skuteczne ogrzewanie budynków. Jednak kluczowe jest to, aby dobierać systemy pozwalające na utrzymywanie właściwej temperatury niewielkim kosztem. Bez dwóch zdań najczęściej wybieranym obecnie rozwiązaniem jest pompa ciepła. To energooszczędne urządzenie, które korzysta z ciepła, jakie znajduje się w otoczeniu. Możliwe jest pozyskiwanie go z gruntu, wody lub powietrza.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Popularność ekologicznych źródeł energii i systemów ogrzewania, które nie emitują zanieczyszczeń do powietrza, rośnie w bardzo szybkim tempie. W wielu miejscowościach działają fachowe firmy, które montują pompy ciepła. Żary to przykład jednego z takich właśnie miast – coraz więcej osób decyduje się tu na korzystanie z rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Obecnie w domach jednorodzinnych najczęściej montuje się powietrzne pompy ciepła. Ten rodzaj urządzeń ma bardzo wiele zalet i choć mówi się, że podczas silnych mrozów nie jest aż tak wydajny jak pompy gruntowe, dla większości użytkowników pozostaje całkowicie wystarczający. Jak sama nazwa wskazuje, ciepło jest tu pozyskiwane z powietrza dzięki działaniu czynnika chłodniczego. Najważniejszymi elementami urządzenia są wymiennik ciepła (wewnątrz budynku) oraz jednostka zewnętrzna (przypominająca do złudzenia klimatyzator). Powietrzne pompy ciepła dają również możliwość chłodzenia pomieszczeń. Nie każdy model posiada tę opcję, ale wybierając nowsze wersje, można tego oczekiwać.

Największym plusem powietrznej pompy ciepła jest fakt, że nie zajmuje ona wiele miejsca, nie wymaga posiadania dużej działki i niezagospodarowanej przestrzeni (jak w przypadku urządzeń gruntowych z poziomym wymiennikiem ciepła) czy robienia głębokich, bardzo kosztownych wykopów (jak w przypadku pomp z wymiennikiem pionowym).

Fachowy montaż pomp ciepła – Żary

Nasza firma ma już za sobą wiele zrealizowanych inwestycji związanych z montażem pomp ciepła. Posiadamy więc niezbędne doświadczenie, dzięki któremu działamy szybko, sprawnie i skutecznie. Nasz klient zawsze traktowany jest priorytetowo i staramy się podpowiadać mu w każdej możliwej kwestii. Ostatnimi czasy dużo się mówi o dofinansowaniach do zakupu pomp ciepła oraz ich montażu – pomagamy również w dopełnianiu wszelkich formalności związanych z takimi formami wsparcia.