Klimatyzacja Bolesławiec - montaż markowej klimatyzacji w Bolesławcu

Energooszczędna i wydajna klimatyzacja w Bolesławcu to niezwykle korzystna inwestycja. Wybierając naszą ofertę, masz pewność uzyskania najlepszej realizacji, dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Zajmujemy się montażem urządzeń pochodzących tylko od sprawdzonych i renomowanych producentów. Na każdą wykonaną usługę dajemy pisemną gwarancję, która jest poświadczeniem wysokiej jakości. Zajmujemy się również wykonywaniem serwisów i przeglądów wszystkich klimatyzacji. Wybierając naszą firmę, uzyskacie Państwo kompleksową usługę.

Sterowanie temperaturą klimatyzatora w Bolesławcu
Klimatyzacja Bolesławiec - nowoczesny klimatyzator typu split
Jednostka naścienna klimatyzacji zamontowanej w Bolesławcu
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich klientów biznesowych i indywidualnych. Montujemy systemy klimatyzacji w domach, mieszkaniach, firmach, biurach i innych budynkach użyteczności publicznej. Zapewniamy najlepszą jakość usług dopasowaną do potrzeb. Działamy nieprzerwanie od 2007 roku, wykonując projekty dla różnych inwestorów w Polsce, jak również poza granicami kraju. Jeśli zależy Państwu na najlepszej usłudze, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, aby poznać więcej szczegółów.

DOKŁADNOŚĆ

Dokładne zbadanie potrzeb i przedstawienie oferty, która zaspokoi Twoje potrzeby.

Technologia

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych modeli klimatyzacji. Zależy Nam na ponadstandardowej trwałości i niezniszczalności montowanej klimatyzacji.

Wygoda

Komfort termiczny z możliwością dowolnej regulacji wilgotności i powietrza. Ponadto oczyszcza i jonizuje powietrze co ma duży wpływ na Twoje samopoczucie.

Montaż klimatyzacji Bolesławiec - fachowa pomoc

Systemy klimatyzacji zapewniają wiele korzyści związanych z zapewnieniem odpowiednich wartości temperaturowych. Warto podkreślić, iż zainstalowanie klimatyzatora wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. W naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko profesjonalne realizacje dopasowane do specyfiki urządzeń oraz obiektów, w których mają być one zainstalowane.

Montaż klimatyzacji składa się z dwóch etapów prac, które dotyczą konieczności montażu dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Przed przystąpieniem do prac instalacyjnych, należy dokładnie i sprawnie dobrać moc urządzenia zgodnie z zapotrzebowaniem, oraz jego rodzaj w zależności od wybranego pomieszczenia, w którym system ma zostać zamontowany. Wykonanie projektu to bardzo ważny etap, którego nie można pominąć. Ma on bowiem ogromny wpływ zarówno na wydajność, jak i funkcjonalność wykonanego systemu klimatyzacji.

Montaż klimatyzatora typu Split i Multi Split składa się z prac obejmujących umieszczenie jednostki zewnętrznej, czyli skraplacza oraz jednostki wewnętrznej – parownika. Urządzenia te są ze sobą połączone za pomocą okablowania oraz przewodów zawierających czynnik chłodzący. Przed wykonaniem montażu konieczne jest upewnienie się, że wszystkie elementy są w pełni sprawne oraz gotowe do założenia. Następnie konieczne jest ustalenie miejsca zamontowania jednostki wewnętrznej. Każde urządzenie posiada dokładne instrukcje na temat montażu systemu w określonych odstępach pomiędzy podłogą, sufitem oraz otoczeniem. Przed założeniem jednostki konieczne jest wywiercenie otworu o określonej średnicy, poprzez który przeprowadzane będzie całe okablowanie.

W przypadku jednostki zewnętrznej montaż można wykonać w dowolnie wybranym miejscu, na podłożu przy budynku, na balkonie, na elewacji, zarówno w niskiej jak i wysokiej orientacji, co jest możliwe dzięki zastosowaniu podnośnika koszowego. Wykonujemy montaż systemów klimatyzacji zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Posiadamy niezbędną wiedzę, narzędzia oraz doświadczenie, które pozwalają nam realizować powierzone zadania w profesjonalny sposób. 

Montaż klimatyzacji Bolesławiec - fachowa pomoc
Montaż klimatyzacji w Bolesławcu można wykonać w dowolnie wybranym miejscu
Montaż klimatyzatora typu Split i Multi Split - Bolesławiec

Klimatyzatory typu split i multisplit - wybór rodzaju klimatyzatora do domu lub biura

Klimatyzator typu Split to najczęściej wykorzystywany rodzaj urządzeń w mieszkaniach, domach, biurach, firmach czy sklepach. Zdecydowanie są to urządzenia zapewniające pożądaną efektywność i wydajność w utrzymywaniu właściwych wartości powietrza. Klimatyzatory te najczęściej spotkamy w obiektach o stosunkowo niewielkim obszarze. W takich warunkach będą one w stanie zapewnić pożądaną wydajność. Systemy typu Split składają się z dwóch jednostek. Pracują tylko w jednym pomieszczeniu o stosunkowo niewielkim rozmiarze, w którym montowana jest jednostka wewnętrzna. Druga zewnętrzna jednostka umiejscawiana jest na zewnątrz obiektu. 

Klimatyzatory Multi Split to odpowiednie rozwiązanie w przypadku dużych pomieszczeń i obiektów. Pozwalają na połączenie jednostki zewnętrznej z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Parowniki te instalowane są w ułożeniu równoległym, połączone odpowiednimi przewodami do skraplacza, który odpowiada za ich sprawne zasilanie. Najczęściej spotykamy systemy do 5 jednostek wewnętrznych, choć może być ich także znacznie więcej. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wielkości budynku. Warto podkreślić, iż w przypadku tego rodzaju klimatyzacji nie ma konieczności montowania dodatkowych jednostek zewnętrznych, niezależnie od ich ilości wewnątrz. Systemy Multi Split najczęściej wykorzystywane są w dużych obiektach, takich jak hotele, duże biura, zakłady, a także domy. Zapewniają sprawną klimatyzację niezależnie od ilości pomieszczeń oraz ich wielkości.

Wybierając klimatyzację do jednego z pomieszczeń, warto postawić na urządzenia typu Split. Jednak w momencie zwiększonego zapotrzebowania oraz dużego metrażu najodpowiedniejszym wyborem będzie montaż klimatyzatora typu Multi Split. Jeśli nie wiecie Państwo, jaki system wybrać, skontaktujcie się z nami. Pomożemy wybrać najlepszy rodzaj urządzeń oraz określić odpowiedni poziom mocy, zgodnie z zapotrzebowaniem budynku.

Klimatyzatory Multi Split
Klimatyzator typu Split
Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzacji w miejscowości Bolesławiec

Serwis i przeglądy Klimatyzacji w Bolesławcu

Cykliczny serwis i przegląd klimatyzacji w Bolesławcu najlepiej przeprowadzać dwa razy w roku. Dzięki temu nie musimy obawiać się o działanie tego systemu, zapewniając urządzeniom sprawną i bezawaryjną pracę. Zapewniamy profesjonalne i fachowe podejście do każdego realizowanego zlecenia. Podczas wykonywanych usług dokładnie sprawdzamy wszystkie elementy urządzeń oraz ich sprawność. W razie konieczności naprawiamy lub wymieniamy poszczególne, uszkodzone części na nowe.

Serwis i przegląd klimatyzacji polega na dokładnym wyczyszczeniu i obejrzeniu poszczególnych jednostek klimatyzacji oraz jej obudowy. Duże znaczenie ma także jej odgrzybienie, dezynfekcja oraz wymiana filtrów na nowe. Usługa ta obejmuje dokładne sprawdzenie kondycji poszczególnych elementów urządzenia, między innymi sprężarki, układu chłodzenia, również z uwzględnieniem zawartości czynnika chłodzącego. Do tego urządzenie kontrolowane jest pod względem wydajności chłodzenia oraz sprawdzenia szczelności. Wszystko to po to, aby urządzenie było zawsze gotowe do sprawnej i wydajnej pracy. Wszystkie wykonane działania, mają duże znaczenie dla sprawności klimatyzacji. Jeśli więc chcemy cieszyć się jego kompleksowym działaniem oraz zdrowym powietrzem, warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu jego stanu oraz wykonywaniu bieżących napraw.

Wraz z upływem czasu klimatyzacja może zapewniać niewystarczająco czyste i zdrowe powietrze, co związane jest z koniecznością oczyszczenia i dezynfekcji urządzenia.  Gwarancją uzyskania odpowiedniej jakości jest utrzymywanie klimatyzatora w sterylnej czystości, z zachowaniem regularnej wymiany filtrów. Samodzielne działania nie zapewnią oczekiwanej skuteczności. Okresowe wizyty w punkcie serwisowym są więc koniecznością. Warto podkreślić, iż regularny serwis jest również niezbędny do zachowania gwarancji na dane urządzenie.

Częste pytania dotyczące montażu klimatyzacji w Bolesławcu - FAQ

Ile prądu pobiera klimatyzator?

Ilość pobieranego prądu nie jest tożsama z mocą chłodniczą urządzenia. Oznacza to, że klimatyzator o podanej mocy chłodniczej 2,5 kW pobiera tylko 0,65 kW na godzinę (kWh). Obecnie ceny energii elektrycznej podlegają ciągłym zmianą cen, jednak można przyjąć, że koszt działania klimatyzatora przez osiem godzin wynosi nie więcej niż kilka złotych. Warto zaznaczyć, że dni upalnych podczas których klimatyzacja będzie używana przez cały dzień jest ograniczona ilość, więc roczny koszt działania domowej klimatyzacji nie jest wygórowany.

Ile czasu trwa montaż klimatyzacji w mieszkaniu lub domu?

Czas trwania montażu z reguły nie przekracza jednego dnia. Całkowity czas jest uzależniony o sposobu montażu (np. czy konieczne jest użycie podnośnika koszowego) oraz czy dodatkowo należy podprowadzić energię elektryczną do urządzenia. Należy jednak stwierdzić, że montaż klimatyzacji w Bolesławcu jest procesem szybkim i bezproblemowym dla użytkownika.

Czy klimatyzacja powinna być regularnie czyszczona?

Przyjmuje się, że klimatyzatory powinny być poddawane specjalistycznemu czyszczeniu dwa razy w roku (przed rozpoczęciem sezonu i po jego zakończeniu). Podczas okresowego przeglądu klimatyzatora serwisant aplikuje w odpowiedni sposób specjalny środek dezynfekujący, który w pełni eliminuje ewentualne pleśni i grzyby, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Regularnie czyszczona klimatyzacja nie stawi w ogóle negatywnego czynnika zdrowotnego.

Czy w układzie klimatyzacji należy uzupełniać czynnik chłodzący?

Dobrze wykonana instalacja nie wymaga uzupełniania czynnika chłodzącego. Zjawisko „ubywania czynnika” występuje z reguły w starych układach (najczęściej samochodowych, a nie domowych) gdzie z powodu długotrwałej ekspozycji na czynniki zewnętrze lub mechaniczne dochodzi do mikrouszkodzeń w instalacji, przez które gaz się ulatnia.

Czy klimatyzator ma także funkcję grzania?

Tak, klimatyzatory typu split mają funkcję grzania. Jest ona przydatna w szczególności w okresach przejściowych gdy nie działa jeszcze centralne ogrzewanie, a temperatura wewnątrz pomieszczenia spadła poniżej komfortowej granicy.

W jakiej odległości musi znajdować się jednostka zewnętrzna od wewnętrznej?

Wszystko zależy od danego typu urządzenia. W przypadku standardowo spotykanych urządzeń klimatyzacyjnych typu split producenci podają maksymalną odległość w granicy 15-20 metrów. Jest to najczęściej wystarczająca długość instalacji dla każdego typu mieszkania lub domu. Oczywiście jest możliwość ustanowienia dłuższej instalacji według potrzeby, dobierając odpowiednie urządzenia i uzupełniając w instalacji czynnik chłodzący.

Czy klimatyzacja powoduje hałas w domu lub mieszkaniu?

Nie, klimatyzatory typu split i mutli-split z racji swojej konstrukcji nie generują prawie żadnego dźwięku wewnątrz pomieszczenia. Jedynie słyszalny jest powiew powietrza wewnątrz i jest on uzależniony od ustawionego poziomu nawiewu. To jednostka zewnętrzna jest odpowiedzialna za większość pracy generującej słyszalny dźwięk. Warto jednak zaznaczyć, że obecne klimatyzatory wyposażone w silnik inwerterowy dopasowują swoją moc do aktualnego zapotrzebowania, więc w przypadku mniejszego poboru mocy jednostka zewnętrzna czasem może być ledwo słyszalna z bliskiej odległości.

W jakim miejscu powinna być umieszczona jednostka zewnętrza klimatyzatora?

Najlepszym miejscem jest zacieniona i dobrze wentylowana przestrzeń. Warto pamiętać, że poza zaleceniami technicznymi dotyczącymi samej jednostki istnieją jeszcze uwarunkowania danej nieruchomości. Należy w tym aspekcie uwzględnić możliwości użytkowe oraz wizualne budynku. Za każdym razem miejsce montażu powinno być indywidualnie dobrane przez fachowca uwzględniając wszystkie możliwe „za i przeciw”.

Czy klimatyzacja jest prosta w obsłudze?

Tak, obsługa klimatyzacji jest bardzo prosta dla każdego i nie powinna sprawić żadnego kłopotu. Korzystanie z klimatyzacji nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Warto zaznaczyć, że każdy użytkownik powinien zapoznać się z instrukcją obsługi, aby poznać wszystkie możliwe funkcje dostępne z pilota zdalnego sterowania lub aplikacji mobilnej, w przypadku jednostek z możliwością sterowania za pomocą WiFi.

Czy od używania klimatyzacji można się przeziębić?

Klimatyzacja prawidłowo używana nie powoduje przeziębienia, ani innych chorób. O prawidłowym użytkowaniu jednostki decyduje kilka aspektów:

– urządzenie powinno być zainstalowane w prawidłowym miejscu, nie powodującym bezpośredniego nawiewu na użytkownika

– podczas użytkowania klimatyzacji nie powinno się nadmiernie obniżać temperatury względem panującej na zewnątrz (przyjmuję się, że różnica nie powinna przekraczać 6 *C)

– dwa razy w roku należy przeprowadzić profesjonalne czyszczenie (nazywane też odgrzybianiem lub dezynfekcją) aby zapobiec rozwojowi drobnoustrojów, grzybów lub pleśni w jednostce.