Fotowoltaika Bolesławiec - montaż markowych instalacji fotowoltaicznych
Jesteśmy doświadczoną firmą, która instaluje panele fotowoltaiczne w Bolesławcu i okolicznych miejscowościach – naszym priorytetem jest dostarczanie wysokogatunkowych rozwiązań spod znaku OZE, które cechuje znakomita żywotność, bezawaryjność i ponadprzeciętna efektywność. Projektujemy i montujemy instalacje fotowoltaiczne dla odbiorców prywatnych i firmowych. Naszymi klientami są gospodarstwa domowe (zlokalizowane w budownictwie jednorodzinnym i zabudowie wielorodzinnej), instytucje użyteczności publicznej, przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe i handlowe, a także rolne.
Oferujemy instalacje fotowoltaiczne i akcesoria do nich pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów, takich jak Znshine, Jinko, Selfa, Longi (moduły fotowoltaiczne) i Foxess, Fronius oraz Huawei (falowniki). Jesteśmy pewni, że montowana przez nas fotowoltaika jest najlepszej jakości, dlatego oferujemy aż 24 miesiące gwarancji na montaż i do 30 lat gwarancji na moc modułów. Zapraszamy do kontaktu!
DOKŁADNOŚĆ
Dokładne zbadanie potrzeb i doradztwo na każdym etapie współpracy.
Technologia
Korzystamy tylko wyłącznie ze sprawdzonych podzespołów w zakresie fotowoltaiki.
OSZCZĘDNOŚĆ
Własna produkcja prądu ze słońca daje wymierne oszczędności i niezależność energetyczną.
Montaż paneli fotowoltaicznych - krok po kroku
Panele fotowoltaiczne mogą być instalowane na dachach o różnym typie budowy, w tym jednospadowych i dwuspadowych, jak i tych płaskich. Optymalny kąt nachylenia dachu wynosi ok. 35 stopni, jednakże dzięki specjalnym konstrukcjom montażowym można uzyskać pożądane nachylenie modułów nawet wówczas, gdy dach nie spełnia tego parametru. Co ważne, panele fotowoltaiczne nie muszą być montowane na dachu, czy to budynku głównego, czy gospodarczego znajdującego się na posesji. Równie dobrym rozwiązaniem jest montaż fotowoltaiki w oparciu o konstrukcję naziemną, co jest doskonałą propozycją dla gospodarstw domowych i firm, które chcą uzyskać instalację o dużej mocy, na jaką na dachu po prostu nie ma miejsca.
Montaż instalacji fotowoltaicznej można opisać w kilku krokach:
Krok 1: konsultacja z doradcą firmy fotowoltaicznej, która pozwoli oszacować zapotrzebowanie budynku na prąd, ocenić parametry dachu oraz zlokalizować najkorzystniejsze miejsce do montażu fotowoltaiki.
Krok 2: wybór odpowiednich modułów i akcesoriów, które zaspokoją potrzeby gospodarstwa. Istnieje możliwość wyboru systemu on-grid, który będzie podłączony do sieci publicznej, jak i w pełni niezależnej instalacji off-grid, która jest idealna wówczas, gdy właścicielowi budynku zależy na samowystarczalności. Ciekawym rozwiązaniem jest system hybrydowy, który łączy zalety obu typów instalacji, dając prosumentowi najszerszą swobodę zarządzania energią.
Krok 3: profesjonalny montaż z uwzględnieniem parametrów technicznych i lokalizacyjnych budynku oraz samej działki. Panele fotowoltaiczne powinny być skierowane na stronę południową, ważne jest, by modułów nie przysłaniały żadne dodatkowe elementy, jak np. kominy, drzewa czy inne, wyższe budynki. Pomiędzy modułami powinny być zachowane odpowiednie odstępy, a całość konstrukcji nie powinna nachodzić na krawędź dachu.
W przypadku montażu fotowoltaiki na dachu spadzistym konstrukcja wsporcza jest mocowana do krokwi. Sposób mocowania jest dostosowany do rodzaju pokrycia dachowego. Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim odbywa się zwykle w oparciu o konstrukcję aluminiową, która jest dodatkowo dociążona przy pomocy betonowych bloków.
Panele fotowoltaiczne Bolesławiec - szansa na niezależność energetyczną i tanią energię
Instalacja fotowoltaiczna w domu lub firmie pozwala znacząco obniżyć rachunki za prąd. Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw, które pochłaniają promieniowanie słoneczne, a następnie przekształcają je w prąd stały. Ten z kolei przy pomocy falownika zamieniany jest w prąd zmienny, czyli taki, jaki jest wykorzystywany w gospodarstwach domowych do zasilania urządzeń elektrycznych. Słońce stanowi odnawialne i w pełni ekologiczne źródło energii, a inwestycja w fotowoltaikę daje dostęp do darmowego prądu. Koszt zakupu paneli fotowoltaicznych zwraca się już po 5-7 latach, a szybkość zwrotu inwestycji zależna jest od kilku czynników, m.in. mocy instalacji, zapotrzebowania budynku na prąd, położenia paneli oraz wykorzystanych dofinansowań.
Co bardzo istotne, wyprodukowane nadwyżki prądu można odsprzedać do sieci publicznej i odkupić je wtedy, gdy instalacja nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowania budynku na energię. Dzieje się tak głównie w okresie jesienno-zimowym, gdy fotowoltaika produkuje mniej prądu, czego logiczną konsekwencją jest większe zużycie energii z sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu prosument może lepiej zarządzać kosztami energii i mieć kontrolę nad rachunkami od swojego dostawcy.
Instalacje fotowoltaiczne Bolesławiec – ustawa o OZE
Po nowelizacji ustawy o OZE nowi prosumenci posiadający instalacje fotowoltaiczne w Bolesławcu (którzy zamontowali panele fotowoltaiczne po 31 marca 2022 roku) rozliczać się będą w oparciu o net-billing. Oznacza to, że wyprodukowana nadwyżka energii sprzedawana jest do sieci w cenie hurtowej, a następnie odkupowana w cenie detalicznej. Odsprzedaż nadwyżek rozwiązuje problem magazynowania nadprodukowanej energii. Sprzedając energię do sieci, prosument gromadzi środki na indywidualnym koncie użytkownika. Gdy zachodzi potrzeba zakupu energii z sieci, należność jest ściągana w pierwszej kolejności właśnie z tego rachunku.
Panele solarne z dofinansowaniem w Bolesławcu – jak uzyskać środki na panele słoneczne?
Nasza firma pomaga klientom w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę z aktualnie obowiązujących programów, w tym z programu Mój Prąd. Jest to system dofinansowania do paneli słonecznych skierowany do prosumentów rozliczających się w oparciu o net-billing. Program Mój Prąd ma na celu zachęcenie gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenach słabiej zurbanizowanych do inwestycji w odnawialne źródła energii, w tym mikroinstalacje fotowoltaiczne.
Środki, jakie można uzyskać z programu Mój Prąd na panele fotowoltaiczne (potoczne nazywane także jako panele solarne), to 4000 zł. Istnieje możliwość uzyskania większego wsparcia, jeśli prócz całej instalacji jaką jest fotowoltaika prosument zamierza zainstalować np. magazyny energii, systemy zarządzania nią lub zakupić ładowarkę do samochodu elektrycznego. Na wypłatę środków po poprawnie złożonym wniosku czeka się ok. 3 miesiące. Maksymalna wysokość wsparcia z programu Mój Prąd 4.0 to 20 500 zł (kwota możliwa do uzyskania w ramach jednego przedsięwzięcia).
Dofinansowaniem z programu Mój Prąd są objęte te koszty kwalifikowane, które właściciel mikroinstalacji (panele słoneczne, inwerter, licznik dwukierunkowy) poniósł w okresie od 1 lutego 2020 roku do 31 grudnia 2023 roku. Aby móc uzyskać dofinansowanie, przedsięwzięcie musi być zakończone już w momencie składania wniosku. Dotację z programu Mój Prąd można łączyć z ulgą na termomodernizację.
Wnioski o dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0 można składać przez Internet, jest do tego potrzebny profil zaufany lub e-dowód celem potwierdzenia tożsamości wnioskującego. Na chwilę obecną wnioski w formie papierowej nie są przyjmowane. Nie wiesz, jak wypełnić wniosek lub potrzebujesz pomocy w jego wysłaniu? Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy Cię przez całą procedurę, pomożemy skompletować załączniki i podpowiemy, które programy dofinansowania do fotowoltaiki są dostępne w Twojej okolicy.
Zaufały nam już setki klientów, którzy zamontowali panele solarne w Bolesławcu oraz okolicznych miejscowościach. Ty też możesz dołączyć do grona prosumentów zadowolonych z naszych usług. Napisz lub zadzwoń, a umówimy Cię z naszym konsultantem i przedstawimy korzyści, które uzyskasz ze współpracy z nami.